fbpx
Pridať recept

Veterníky

 • Príprava
  N/A
 • Čas varenia
  N/A
 • Servírujeme
  N/A
 • Videní
  413

Ingrediencie

Postup

Krok 1

Vodu, soľ, práškový cukor necháme zovrieť. Pridáme Palmarín a necháme ho roztopiť. Keď je roztopený pridáme múku a na miernom ohni miešame asi 3 minúty pokiaľ sa cesto nebude odlepovať od hrnca.

Krok 2

Zmes odstavíme a mierne necháme vychladnúť (približne pol hodinku). Potom do zmesy po jednom prišľaháme vajcia. Zmes dáme do cukrárskeho vrecka s hviezdičkovou špičkou a striekame na vymastený plech veterníky. Pred tým ako ich dáme piecť ich trošku pokropíme vodou.

Krok 3

Pečieme ich na 200 stupňoch asi 15 minút. Potom stiahneme teplotu na 170 stupňov a pečieme ešte 10 minút. Po vychladnutí ich rozrežeme.

Krok 4

Karamelový krém si pripravíme tak že upálime cukor na karamel, pridáme 350 ml mlieka a privedieme ho do varu. Vo zvyšnom mlieku vymiešame zlatý klas a keď mlieko zovrie pridáme ho do mlieka a uvaríme hustý puding. Puding dáme vychladiť.

Krok 5

Do vychladnutého pudingu prišľaháme vyšľahanú 1 smotanu na šľahanie. Veterníky plníme cukrárskym vreckom s hviezdičkovou špičkou.

Krok 6

Druhý krém je rastlinná šľahačka takže ju len dobre vyšľaháme a nastriekame na karamelový krém.

Krok 7

Na vrch veterníkov urobíme polevu tak že zo 100 g cukru urobíme karamel a pridáme pol deci mlieka. Do vychladnutého karamelového mlieka pridáme práškový cukor od oka aby to malo trošku hustejšiu konzistenciu a nie veľmi stekalo po čiapočkách veterníkov. A máme hotovo :)

Zanechajte svoju skúsenosť

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *