fbpx
Pridať recept

Obrátený ovocný koláč s tvarohovou plnkou

 • Príprava
  30 min
 • Čas varenia
  25
 • Servírujeme
  8
 • Videní
  395

Keď ma chytí mlsná a neviem čo od dobroty , tak vymýšľam a skombinujem čo je v chladničke … ovocie na už otravovalo v košíku, jablko vráskaté, marhule nechceli zmäknúť, tak som im pomohla.

Ingrediencie

Postup

Krok 1

Marhule a jablko som ošistila a nakrájala na osminky a pokvapkala citrónovou šťavou. Do kastróla dať maslo a cukor, nechať rozpustiť, pridať ovocie. Nechať asi 5 min. prehriať. Ovocie pustí dosť šťavy. Na dno tortovej formy naukladám udusené ovocie ( môžeme si zvoliť aj iné napr. broskyne, hrušky, jablká ). Z lístkovéha cesta vykrojíme kruh o niečo väčší ako je forma, popicháme vidličkou a dáme na ovocie. Okraje sa snažíme zatlačiť trochu pod ovocie. Spodok formy obalím do alobalu ak by chcela vytekať šťava. Dáme do vyhriatej rúry na 180 st. piecť 20 - 25 min. Po vybratí z rúry necháme 10 min. odpočinúť ...

Krok 2

...vyklopíme na podnos. Ostalo dosť sirupu z ovocia a z neho si uvaríme hustý puding, pridala som v troche vody rozmiešaný zlatý klas, uvaríme. Do ešte horúceho zamiešame maslo a necháme vychladnúť. Občas premiešame.

Krok 3

Vyšľaháme tvarohu z 1 dl smotany. Spolu dobre vyšľaháme na krém, natrieme na ovocie.

Krok 4

Zvyšnú smotanu vyšľaháme a natrieme na krém, môžeme posypať sekanou čokoládou.

Zanechajte svoju skúsenosť

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *